Otrzymałem maila tej treści
Juz dzis mozna czesc pieniedzy przeznaczyc na zakup monet 1 gr. to
inwestycja niewielka a przynoszaca 50% kapitalu. Niedlugo maja zlikwidowac
grosze i 1 grosz legalnie bedzie mozna przetopic. Jeden grosz dzis jest
warty 1.5 grosza.
Niestety juz przy 2 groszach to nie dziala.
Drugim pomyslem to bitcoin.org waluta anonimowa i zupelnie niezalezna od
rzadów.
P.S. jesli moj pomysl Ci sie spodoba prosze zachec swoich czytelnikow i
sam sprobuj anonimowych technologii. programy takie jak tor, truecrypt.org
freenetproject.org i inne sa dobrym miejscem by po prostu zachowac
prywatnosc.
Jeśli faktycznie 1 grosz ma być wart półtora, no to niezła stopa zwrotu. Jakoś nie chciało mi się drążyć tego tematu, dlatego też mam nadzieję, że jeśli wśród czytelników bloga, ktoś z nudów bądź chęci zysku, poszuka czegoś o tej formie inwestycji, to chętnie poczytam w komentarzu.
Jeśli chodzi o anonimową walutę, to również nie szukałem nic na jej temat, ale wydaje mi się, że to śliski temat.
A co Wy o tym sądzicie? Ktoś z Was spotkał się z tymi anonimowymi walutami?
Gdzie było takie info , że ma być wycofany 1 gorsz ?
OdpowiedzUsuńwygląda mi to na naciąganie ludzi
OdpowiedzUsuńa może by tak 100zł sprzedawać za 150. lepszy zysk choć niby w % wychodzi na to samo :)
OdpowiedzUsuńzarabiać można na wszystkim. trzeba tylko wiedzieć jak. zawsze coś komuś jest potrzebne itp. Oczywiście nie podam gotowej recepty, bo byłaby za duża konkurencja :)
OdpowiedzUsuńMoże skończą produkować, ale oficjalnym środkiem płatniczym nadal będzie. A niszczenie pieniędzy to przestępstwo- nie takie jak podrabianie i pewnie ten pomysł by się skończył zawiasami - ale lepiej się zastanowić
OdpowiedzUsuńjakie przestępstwo? jak sobie odpalam papierosa banknotem 50zł to popełniam przestępstwo?, a z jakiego paragrafu
OdpowiedzUsuńno i po biznesie. groszówki zostają i są prawnym środkiem płatniczym w Polsce. tak więc nici z tego. a tak na marginesie, żeby ktoś skupował 1 groszy trzeba by najpierw je przetapiać.
OdpowiedzUsuńbiznes jest nie opłacalny, zarówno dla mennicy, którą kosztuje produkcja groszy więcej niż warte, a i dla nas nie ma to większego znaczenia. wystarczy sobie poczytać z jakich metali jest zrobiony jeden grosz. żeby go sprzedać jako złom, najpierw należałoby go przetopić, odzdzielić metale (bo to przecież stop) i dopiero można by schandlować na skupie złomu. koszt całej operacji wyniesie o wiele więcej niż można dostać w skupie.
OdpowiedzUsuńwięc nie bawcie się w mennice i nie dokładajcie do biznesu, bo nie macie takiego zaplecza pieniędzy na zbyciu :)
W żadnym skupie nie sprawdzają ile jest zawartosci miedzi ,a więc wystarczy przetopić (co nie jest strasznie drogie) i w każdym skupie przyjmą od ręki jako miedz.
OdpowiedzUsuń